Güçlü Kadınlar Atölyesi
Rana Ladikli & İlayda Şebhan Ladikli

Rana Ladikli & İlayda Şebhan Ladikli Güçlü Kadınlar Atölyesi Kurucu

Güçlü Kadınlar Atölyesi

Rana Ladikli & İlayda Şebhan Ladikli Kimdir ?


Rana Ladikli: 1974 yılında Amasya’da altı çocuklu, güçlü ve çalışkan bir ailede yetişmiş, Neriman Hanım ve Antikacı ve Kuyumcu Hacı İsmet Çopuroğlu’nun beş kız çocuğundan biridir. Mustafa Turhan Ladikli ile evli, iki kız çocuğu annesidir. İlk, orta ve lise eğitimini Amasya’da; lisans eğitimini ise İktisat Fakültesi Maliye alanında tamamlamıştır. Ekonomist olmasının yanı sıra lisans eğitimlerine devam etmiş ve Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Mimarlık Bölümü ile Sosyoloji Lisans eğitimi almaktadır. Aynı zamanda iki farklı üniversitede Siyaset Bilimi alanında ve Kent, Çevre Yerel Yönetimler konusunda çift yüksek lisans eğitimine devam etmekte olup; “Siyaset, Kadın ve Cam Tavan Sendromu ile Tarihi Kentin Morfolojisi: Amasya Örneği” isimli tez çalışmasını tamamlamıştır. Farklı disiplinlerde aldığı eğitimlerle kendini yetiştirmeyi hedef edinmiş ve birçok eğitimlerde yer almıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde başladığı çalışma hayatına, Amasya Üniversitesinin kuruluşuyla Özel Kalem Müdürü olarak devam etmiş, Protokol Müdürlüğü, Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü yapmış, Tasarım Meslek Yüksekokulu ile Mimarlık Fakültesi’nin kuruluşunda idari yönetici olarak yer almıştır. Bir kadın olarak, kadınlara daha faydalı olabilmek adına 27. Dönemde Amasya’da ilk kadın milletvekili aday adayı olmuştur. Halen Amasya Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde İdari Yönetici olan Ladikle, 20 yıllık iş tecrübesine sahip tecrübeli bir yöneticidir. Artık iş hayatında olmak, organizasyon bilgi ve birikimini farklı hayatlara güzel dokunuşlar yaparak hayata geçirmek isteğiyle kızıyla birlikte kurduğu Güçlü Kadınlar Atölyesi ile kadınların hayatlarına dokunarak, kadınların çalışma hayatı içinde yer almaya çalışmalarını sağlamaktadır.

İlayda Şebhan Ladikli: 2001 yılında Amasya’da doğmuştur. İlk, orta, lise eğitimini Amasya’da tamamlamış, lisans eğitimine İstanbul Medipol Üniversitesi İngilizce Mimarlık bölümünde devam etmektedir. Mimar olarak büyük hedefleri olan İlayda Ladikli, üniversite hayatında güzel adımlar atmayı hedefleyerek girdiği bu yolda, kadınlara ve kız çocuklarına destek olacak projeler içinde yer almak istemektedir. Okumayı seven, müziğe karşı ilgisi ile resim el becerilerine sahip, yaşadığı şehirde yüzme yarışmalarında altın ve gümüş madalyaları olan lisanslı yüzücüdür. 19 yaşında genç bir girişimci olarak güzel işlere imza atmayı hedeflemektedir. Güçlü Kadınlar Atölyesi’nin hem kurucusu hem de şirket müdürü olarak imkansızlıklar nedeniyle okuyamayan kız çocuklarına yardımcı olacak her çalışmanın içinde yer alma isteğiyle ve hareket etmek bilinciyle ticaret hayatı içinde de yer almayı tercih etmiştir.

BRIEF BIOGRAPHY

Ürün ve Hizmetleri/Products and Services:
Güçlü Kadınlar Atölyesi, geniş yelpazeye sahip www.güclükadinlaratolyesi.com e-ticaret sitesi üzerinden hizmet veren satış ve ürün platformudur. Günümüz dünyasında yoğun çalışan insanların özel hayatlarına ve özel günlerine yeterli zamanlarının olmaması ve isteklerini yerine getirmekte zaman bulamayan kişiler için özel gün ve anlarının zamandan tasarruf ederek e-ticaret sitesi üzerinden ulaşmalarını sağlayarak hayatlarını kolaylaştırmak ve özel günlerinde kendilerini ayrıcalıklı hissetmelerini sağlamaktadır. Gelin Damat Konseptleri Doğum Günü ve Özel Gün Konseptleri Kişiye Özel Konsept Ürünler Bebek Tasarım Ürünleri Meslek Gruplarına Özel Ürünler Hobi Ürünler Kadınların el üretimine bağlı El Sanat Ürünleri Organik Gıda Ürünleri Bilişim Sistemleri Kişisel Eğitimler Danışmanlık Hizmeti

Tescilli Markaları/Brand Names:

KALITE BELGELERI&ÖDÜLLERI
/QUALITY CERTIFICATES&AWARDS

İŞ BIRLIĞI ÖNERILERI

BUSINESS OFFERS

İletişim

Adres : Hızırpaşa Mahallesi Ertuğrul Gazi Caddesi No:4/1 Merkez / AMASYA