Mutlu Beslen Kooperatifi
Özlem Şivecan

Özlem Şivecan Mutlu Beslen Kooperatifi Kurucu

Mutlu Beslen Kooperatifi

Özlem Şivecan Kimdir ?


1979 yılında Manisa da doğdum. Bizim hikayemiz kızımız Duru ile başladı, kızımız 3 yaşında çölyak tanısı aldığında hayatımız değişti. Ben çölyak nedir bilmezken birden içine düştüm, bir süre kabullenme aşaması yaşadık nasıl yapacağım nasıl güçlü bir kız yetiştireceğim daha çok küçük okulu var sosyal yaşantısı var çok karışık ve üzücü zamanlardı. Ama anne ve baba olarak toparlanmamız gerekiyordu biz iyi olmak zorundaydık çünkü kızımızı güçlü yetiştirebilmek için düştüğüm yerden  kalktım ve ne yapabilirim dedim.

Çölyaklı  çocukların hayati çok zor onlar için bir şeyler yapmamız gerekiyordu. 2016 yılında çölyak derneğini kurduk, bütün çölyaklı çocukları  aynı çatı altın da toplamak ve kızımıza evet bak sen yalnız değilsin demek istiyordum. Derneğimiz ile  çok güzel projeler yaptık hem Türkiye’de hem de Yurtdışında  amacımız çölyaklı çocukların hayatlarını kolaylaştırmaktı ve bunu başararak  bir çok çölyaklı çocuğun  hayatına dokunduk ve çölyak  ailemiz gittikçe büyüyordu. Bizim en büyük sorunumuz glutensiz ürünlerimizin pahalı olmasıydı bir evde dört kişi glütensiz beslenen kişiler var onların ürün alması çok zor ve ben düşündüm neden kendi glutensiz ürünümüzü yapmayalım ki diye.  

Çölyaklı çocukların anneleriyle birlikte Mutlu beslen kadın kooperatifini kurduk. Kendi glutensiz unumuzu yapmaya başladık ve oradan gelen gelirle de her ay  çölyaklı çocuklara glutensiz yardım kolisi hazırlıyoruz.

Kızımız  sayesinde çıktığımız bu yolculukta şimdi bambaşka yolda yürüyoruz benim hayalim kızımın okulda kantin kuyruğuna girmesi ve arkadaşlarının doğum gününe gidebilmesi inşallah ne zaman okullarda glutensiz ürün bulunmaya başladığında pastanelerde glutensiz pasta satıldığında o zaman çölyaklı çocuklara verdiğim sözü tutmuş olacağım her şey çocukların MUTLU olmaları için onlar bizim yarınlarımız sevgilerimle

BRIEF BIOGRAPHY

Ürün ve Hizmetleri/Products and Services:

Tescilli Markaları/Brand Names:

KALITE BELGELERI&ÖDÜLLERI
/QUALITY CERTIFICATES&AWARDS

İŞ BIRLIĞI ÖNERILERI

BUSINESS OFFERS

İletişim