Millenium Trading
Fatma Uzun

Fatma Uzun Millennium Trading İthalat Kurucusu

Kongo Cumhuriyeti Fahri Konsolosluk Türkiye Temsilcisi

Millenium Trading

Fatma Uzun Kimdir ?


Doğum Tarihi: 1991

Doğum yeri: Fransa

Meslekler: ihracat – İthalat Demir, Çelik İnşaat Sektörü, Kongo Cumhuriyeti Fahri konsolos Türkiye temsilcisi.

Boy: 1.68

Kilo: 55kg

Burcu: Aslan

Fatma Uzun kimdir, Millennium Trading şirketin sahibi.

Fatma Uzun, 1991 yılında Fransa ‘da ailesinin tek kız ve en küçük çocuğu olarak doğmuştur. Ailesi aslen Artvinlidir. Fransa’da uluslararası ilişkiler eğitimini görmüştür. İtalya’da Bologna Üniversitesinde Master diplomasını tamamlamak için uluslararası bölümünde eğitimi gördü ancak uluslararası konsolos yardımcısı olarak Türkiye’den gelen ilk iş teklifini kabul etmesi nedeniyle eğitimini yarım bırakarak İstanbul’a yerleşmiştir.

Fatma Uzun, 2013 yılında Türkiye’ye kesin dönüş yaparak İstanbul’a yerleşti. Ayriyeten Dış ticaret sektöründe faaliyet gösteren firmalarda çeşitli görevlerde bulundu. Uluslararası ticari ilişkilerini titizlikle geliştiren Fatma Uzun, 2018 yılında Millennium Trading adıyla kendi firmasını kurdu. Zaman içinde inşaat sektöründe, Demir çelik genç yaşında kısa sürede başarı yakaladı. Bulunduğu projelerde yabancı firmaların güvenini kazandı ve şirket faaliyetleri ile ülkemizin ihracat rakamlarında yerini aldı. 200’e yakın Türk üretici firmaları ile iş birliği içinde Türk ürünlerinin ihracatını yaparak ülkemizin dünyaya tanıtımına da katkı sağladı. İkinci kez Türkiye’nin en başarılı 100 kadını arasında yer alan Fatma Uzun uluslararası organizasyonlarda birçok ödüle layık görüldü.

BRIEF BIOGRAPHY
Being dominant and knowledgeable of western and eastern cultures, not leaving the path of her inspirational people, going after her dreams and true beliefs with every emotion which she internalized, Fatma Uzun was born in Vernon, France in the year of 1991. Origin of her expatriate family comes from Artvin, Murgul. She had her primary education in the city she was born in. Having goals even back in her childhood, Fatma Uzun finished her undergraduate education of international relations in ‘‘Collège Marcel Pagnol’’ and ‘‘IFA du Mantois Val-de-Seine’’. Attracting attention of her structure that is persistent and knows how to get what she wants, Fatma Uzun settled down to Istanbul, making a definite return to Turkey, in 2013. She took various roles in the firms which operated in external trade sector. Fatma Uzun, improving her International commercial relations meticulously, founded her own firm named Millennium Trading in 2018. In a short time she achieved success at young age in construction industry, gained trust from foreign firms in the projects she was involved and with her firm’s business the firm got place in Turkey’s exports. By exporting Turkish products with cooperation of almost 200 Turkish manufacturers, the firm also contributed to introduce Turkey to the world. Fatma Uzun who takes place in Turkey’s most successful 100 women, seen worthy for many rewards in international organizations.

Ürün ve Hizmetleri/Products and Services:

 • Prefabrik Konteynır
 • Metalürji demir çelik
 • Endüstriyel mutfak ekipmanları
 • Tarımsal gıda
 • Elektronik
 • Tekstil endüstrisi
 • Enerji çevresi
 • Perakende mobilya
 • Lojistik
 • Gümrük
 • Depo kiralama

Tescilli Markaları/Brand Names:

KALITE BELGELERI&ÖDÜLLERI
/QUALITY CERTIFICATES&AWARDS

İŞ BIRLIĞI ÖNERILERI

BUSINESS OFFERS