Gurme Catering
Buşra Taşkın

Buşra Taşkın Gurme Catering Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucusu

Turan Sancağı Teşkilatı Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı

Gurme Catering

Buşra Taşkın Kimdir ?


1989 Tekirdağ doğumlu olan Buşra Taşkın ‘ın Baba tarafı ,siyasetçiden gazeteciye, senaristten aktrise kadar Türkiye ve Dünya’da adı anılan doğunun incisi  Malatya’lıı, Annesi  ise Selanik muhaciri  Tekirdağ  Kıyı köy’ lü, ,Kırıklareli  Anadolu İmam Hatip Lisesi mezun olduktan sonra,Anadolu Üniversitesi Siyasi Bilimler fakültesi mezuniyeti , yine aynı Üniversiteden Yüksek Lisans kariyeri var. Halen İstanbul Üniversitesi Adalet Yüksek Okulunda eğitimine devam ediyor. 

 İş hayatında, Röntgen Teknisyenliği, Tezgahtarlık, Kuaförlük, halkla ilişkiler gibi çeşitli alanlarda  deneyimleri ile bu kategorilerde 2012 yılına kadar istihdam sağladı. Tam da o yıllarda KOSGEB den projelendirme alanında ilk Girişimci olarak projesi kabul görerek İş hayatına atıldı.  

İş yaşamında ilklere imza atmaya yönelik istek ve hevesi sayesinde “LEZZET CATERİNG “i kurdu. “LEZZET CATERİNG” firmasının işletmesini telif hakları ile satın alarak ismini “GURME CATERİNG” olarak değiştirdi. Halen bu firmada bir Kadın Girişimci olarak devam ediyor. günlük 2000 kişiye özel organizasyon lar hariç yemek üretimi sağlıyor. Şirketleri aynı zamanda bulunduğu bölgede tek TSE BELGELİ yer unvanı ile saygın bir konumda

35. si düzenlenen Gıda Kalite Zirvesinde Uluslararası Gıda Kaliete Ödülü ve  Ata Çağlayan’ın düzenlediği  Uluslararası Yılın En İyi Catering Firması ödülü almaya hak kazandı .

Hijyensiz Okul Kalmasın Projesinde “Temiz Okul” Ödülü aldı.  

2016 yılında ,Tekstil Sektöründe Triko alanında faaliyetlerine başladı. Triko işinde 1 makine ile başlattığı işinde 40 makine tezgahına kadar çıkarttı. 

24 Aralık 2016 yılında “Eczacıbaşı Schwarzkopf kadınların hayatlarına dokunuyor” isimli Güçlü Kadınlar Projesin’ e davet edildi. 'Güçlü Kadınlar Güzelleşen Hayatlar' etkinliği kapsamında,  Eczacıbaşı Schwarzkopf Akademi' de eğitim aldı. El yeteneği ve Kuaförlük Branşında 100 yarışmacı arasında önce ilk 10 a girdi. Ve Seminerde 1. Oldu. 

Toplumun her alanında var olan ancak çoğu zaman emekleri, varlıkları görünmez kılınan kadınların siyasette, ulusal parlamentolarda temsiliyetleri elbette ki yetersiz düşüncesi ile Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Kırklareli Kadın Kolları Platformunda yer alma kararı alarak Yönetim Kuruluna seçildi. 2018 yılında Mahalli İdareler seçiminde ön saflarda yer aldı. Yine bu başarılarını Belediye Seçimlerinde Kıyıköy Beldesinden Belediye Başkan Aday Adayı olarak gösterdi. 

Turan Sancağı Teşkilatı Eğitim ve Kültür Derneği Başkanlığı olan Taşkın,Trakya Bölgesinde teşkilatlandırma görevini layıki ile sürdürüyor. 

Türkiye Azerbaycan Kardeşlik Gecesinde “Yılın En İyi STK Başkanı” seçildi. Derneğin İl Temsilcisi  ve  Uluslararası Güzellik Federasyonu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini de  sürdürmektedir. 

BuşRA Taşkın, Türk İş Kadınları Rehberi adı altında oluşturulan  konseptin, Gelenekselleşen “Gelin Damat Dergisi Ödül Töreni” nde  “Gurme Catering” ve “Turan Sancağı Teşkilatı” kategorilerinde sergilediği üstün başarılardan dolayı ödüle layık görülürken,

Geçtiğimiz günlerde Azerbaycan ‘nın Başkenti Bakü ‘de Avand Production teşkilatı ve Ayaz Mammadov moderatörlüğünde ,Saleh BaqhIrov ‘un sunuculuğunu gerçekleştirdiği 4. sü düzenlenen Hazar Ödülleri gecesinde , Caspian Awards Yılın En Başarılı İş Kadını Ödülünün sahibi oldu. 

Halen, İş dünyası başta olmak üzere, Türk Siyasetinde, gelişmişlik düzeyinin en önemli belirleyicilerinden biri kadınların siyasal hayattaki temsili ve sosyal konumları alanında çalışmalarına devam etmektedir.

BRIEF BIOGRAPHY

Ürün ve Hizmetleri/Products and Services:

Tescilli Markaları/Brand Names:

KALITE BELGELERI&ÖDÜLLERI
/QUALITY CERTIFICATES&AWARDS

2021 YILI 4. DÜZENLENEN TÜRKİYE AZERBEYCAN KARDEŞLİK GECESİNDE YILIN EN İYİ STK BAŞKANI

2022 YILI 35. DÜZENLENEN ULUSLARARASI TÜKETİCİ ZİRVESİNDE YILIN EN İYİ KALİTELİ GIDA ÜRETİMİ KALİTE ÖDÜLÜ

2022 YILI 9. SU DÜZENLENEN HİJYENSİZ OKUL KALMASIN PROJESİNDE  TEMİZ OKUL TEMİZ CATERİNG ÜRETİMİ ÖDÜLÜ

2022 YILI ULUSLARARASI İNTERNATİONAL AVARD ÖDÜLLERİNDE YILIN EN İYİ CATERİNG FİRMASI VE YÖNETİM KURULU BAŞKANI

2022 YILI CASPİAN AWARDS AZERBEYCAN HAZAR ÖDÜLÜNÜ YILIN EN BAŞARILI İŞ KADINI VE ŞİRKETİ OLARAK ALDIK.  AYRİYETTEN AZERBEYCAN KÜLTÜR BAKANINDAN İMZALI TEŞEKKÜR BELGESİ ALDIK.

2022 YILI GELİN DAMAT DERGİSİ VE TÜRK-İŞ KADIN PLATFORMUNDA  ŞİRKETİMİZ VE ŞAHSIMIZA ÖDÜL VERİLDİ.

İŞ BIRLIĞI ÖNERILERI

KAMU KULUŞLARI( MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI)

ÖZEL ŞİRKETLER

DAVET, ÖDÜL TÖRENLERİ, KOKTEY, DÜĞÜN, NİŞAN, SÜNNET, MEVLÜT VE TOPLU TÜKETİM OLAN BÜTÜN ORGANİZASYONLAR

BUSINESS OFFERS

İletişim

Adres : Atatürk Mahallesi 70. Sokak TOKİ İŞ Merkezi No: 2 Z 10 KIRKLARELİ